KONST / Ramar / Ram 7132614
*
nr 713 2614
Ram
1800-tal, Tryck med Kungafamiljen, 38 x 50
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 september 2011
kl 19:13:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/9 22:25:07
1
200 kr
5/9 10:14:34
2
150 kr
5/9 10:14:46
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27
-
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:07
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36
-
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:56
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45
-
8069 Vaser
2 st, porslin, bemålade. Höjd: 27-31 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:53
*
Ram
nr 713 2614
Ram
1800-tal, Tryck med Kungafamiljen, 38 x 50
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 september 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/9 22:25:07 | 1 | 200 kr |
| 5/9 10:14:34 | 2 | 150 kr |
| 5/9 10:14:46 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27 -
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:07 -
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36
-
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:56 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45 -
8069 Vaser
2 st, porslin, bemålade. Höjd: 27-31 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:53



